Podsumowanie konkursu "Chatka Baby Jagi"

Podsumowanie konkursu

Gminna  Publiczna Biblioteka w Jabłonce Kościelnej zorganizowała  konkurs plastyczny pod tytułem ,,Chatka Baby Jagi”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Wysokie Mazowieckie. Jego głównym celem było popularyzowanie twórczości Braci Grimm, rozwijanie kreatywności dzieci, poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu wspólnie z rodzicami.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przestrzennego modelu chatki i dostarczeniu go w określonym terminie do siedziby biblioteki.

Otrzymaliśmy 21 różnorodnych prac wykonanych według inwencji własnej twórców.

W dniu 17 lutego 2022 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Adam Kulesza, Gabriela Kulesza (SP Jabłonka Kościelna) i Justyn Czarkowski (SP Święck Wielki).

II miejsce: Klaudia Ołdakowska, Piotr Krystosiak (SP Jabłonka Kościelna) i Michał Nowicki (SP Święck Wielki).

III miejsce: Julia Kulesza, Julia Godlewska, Aleksandra Michalska  (SP Jabłonka Kościelna) oraz Sebastian Zawistowski, Paulina Pieńkowska (SP Święck Wielki).

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia: Igor Borecki, Kacper Kaczyński, Natalia Kossakowska, Paweł Gosiewski, Marcin Borecki (SP Jabłonka Kościelna) oraz Lena Dąbrowska, Julia Szymborska, Jakub Kalinowski, Piotr Szymborski, Kacper Łętowski(SP Święck Wielki).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Zdjęcia prac oraz nagrodzonych można obejrzeć  w naszej galerii.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za chęć przystąpienia do konkursu.

Gratulujemy nagrodzonym!