PODSUMOWANIE KONKURS "ROBOTY LEMA"

PODSUMOWANIE KONKURS

W związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2021 Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie, Gminna  Publiczna Biblioteka w Jabłonce Kościelnej zorganizowała  konkurs plastyczny pod tytułem ,,Roboty Lema”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Wysokie Mazowieckie. Jego głównym celem było popularyzowanie twórczości Stanisława Lema oraz zachęcanie uczniów do innych form spędzania wolnego czasu. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu modelu robota i dostarczeniu go w określonym terminie do siedziby biblioteki.

Otrzymaliśmy 13  różnorodnych robotów  wykonanych według inwencji własnej twórców.

W dniu 20 grudnia 2021 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Aleksandra Nowicka (kl.5 SP Święck Wielki)

Natalia Wardaszko  (kl.5 SP Jabłonka Kościelna)

II miejsce- Adrian Czarkowski (kl.5 SP Święck Wielki)

Ksawery Fedorowicz (kl.7 SP Jabłonka Kościelna)

Mateusz Wardaszko  (kl.7 SP Jabłonka Kościelna)

III miejsce- Michał Mentecki (kl.8 SP Święck Wielki)

Ewa Raciborska (kl.5 SP Jabłonka Kościelna)

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia: Michał Borecki, Julia Święcka, Arkadiusz Boguszewski, Wiktoria Mościcka, Amelia Ołdakowska, Kornelia Jabłońska, Magdalena Borecka, Sebastian Muszyński (SP Jabłonka Kościelna).

Wszyscy uczestnicy   otrzymali nagrody rzeczowe. Zdjęcia robotów oraz nagrodzonych można obejrzeć  w naszej galerii.

Mamy nadzieję, że taka forma popularyzacji czytelnictwa przyczyni się do wychowania bardziej świadomych i twórczych czytelników.