"Cyfrowe GOKI-i w podregionie łomżyńskim"

Gminna Biblioteka Publiczna razem z Fundacją VCC z Lublina realizowała projekt ”Cyfrowe GOKi w podregionie łomżyńskim”.

W ramach projektu nasza biblioteka została doposażona w sprzęt komputerowy (5 sztuk laptopów z oprogramowaniem) oraz Pani Bibliotekarz brała udział w szkoleniach z zakresu dziennikarstwa online oraz bezpieczeństwa w sieci.  W dalszym etapie projektu – w miesiącu wrześniu, ośmioro uczestników (dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat) ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej uczestniczyło w szkoleniach, warsztatach prowadzonych przez Panią Hanię Wójcicką z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz dziennikarstwa online.

Celem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych jednostek kultury oraz dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez szkolenia i zajęcia praktyczne.

Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.